Българките Сияна Алекова, Александра Петрова и Деа Емилова спечелиха всичките

...
Българките Сияна Алекова, Александра Петрова и Деа Емилова спечелиха всичките
Коментари Харесай

Пълен триумф на България във финалите на уредите при девойките на София Къп

Българките Сияна Алекова, Александра Петрова и Деа Емилова завоюваха всичките четири златни медала на финалите на обособените уреди при девойките на интернационалния шампионат по художествена гимнастика " София къп ".

Всички националки се показаха на високо равнище. Алекова стана шампионка на обръч с оценка от 27.000 точки (трудност 11.500; артистичност 7.550; осъществяване 7.950), откакто не остави никакъв късмет на съперничките си и изигра ужасно композицията си.

Александра Петрова взе златото на топка с 26.200 (10.700; 7.800; 7.700) също с отлична игра.

Деа Емилова беше без конкуренция на финалите на бухалки и на лента и победи надлежно с 26.450 (10.600; 7.800; 8.050) и 26.500 (10.800; 7.750; 7.950).

Така България приключва конкуренцията при девойките от интернационалния шампионат с пет златни медала, откакто през вчерашния ден Сияна Алекова и Александра Петрова завоюваха отборната купа.

При дамите страната ни има злато и бронз, откакто нощес Анастасия Калева стана шампионка, а Яница Динева завоюва бронз в многобоя.

Финалите на обособените уреди при дамите стартират в 14:00 часа. Анастасия Калева ще играе на всички четири уреда, Яница Динева на топка, бухалки и лента, а Олександра Шалуева на обръч.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР