Българката Юлия Стаматова се класира за полуфиналите на сингъл на

...

Стаматова ще се бори за място на финала в Анталия

Българката Юлия Стаматова се класира за полуфиналите на сингъл на шампионата по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди $.

Поставената под номер 5 Стаматова надви над втората в схемата Мириам Болквадзе (Грузия) с 4:6, 6:3, 6:3 за 2:45 часа.

Българката имаше преднина от 4:1 в първия сет, само че по-късно загуби пет следващи гейма.

Във втората част 24-годишната левичарка поведе с 3:0, съперничката й изравни, след което последваха нови три следващи гейма за българката и тя взе сета.

Стаматова направи съдбоносен пробив за 5:3 в третия сет и при собствен сервиз завърши мача.
Двубоят приключи с общо 14 пробива, 8 от които за българката.

Стаматова проработи 4 точка за международната класация и 734 $, а идната й съперничка е рускинята Валерия Юшченко.

В конкуренцията на двойки Стаматова и германката Наталия Седлиска, четвърти в схемата, ще играят по-късно през днешния ден на полуфиналите против Мира Антонич (Австрия) и Йохана Маркова (Чехия).