Българка стана Мис Европа, но от Русия!
Българката Юлия Павликова стана Мис Европа 2025, само че завоюва състезанието от името на Русия. У нас тя е носителка на купата „ Мис Вселена България “.
Но в този момент на състезанието „ Мис Европа “ се наложило Юлия да съставлява другата си татковина, тъй като българското място било отредено за Симона Петрова, която стана Мис България. Симона от своя страна също се показа добре и взе призовото трето място. Европейският конкурс се организира в Бейрут, Ливан. На него вземат участие и страни отвън географското разбиране за Европа.
Юлия Павликова по този начин стана първата българка, печелейки един от огромните международни състезания. Преди това тя влезе измежду призьорките и на състезанията „ Мис Земя “, „ Мис Вселена “ и „ Мис Гранд Интернешънъл “, а тук към този момент е първа,пише телеграф.
Крим
Бащата на Юлия е българин, а майка й е рускиня. Родена е в Крим, град Керч. Голяма част от живота си прекарва в България. Има и украински паспорт. След успеха си в Бейрут тя съобщи, че се усеща дипломат на мира сред народите и страните. Допълни, че „ Мис Европа “ е исторически конкурс, който е и интернационална платформа, даваща опция да се пропагандират другарството сред страните, положителното обучение и туризмът. „ Важно е да демонстрираме на младото потомство, че може да се живее в мир и да се поддържаме един различен “, съобщи още Юлия.




