Българката Росица Денчева се класира за първи път в кариерата

...

Росица Денчева се класира на четвъртфинал при жените в турнир от веригата на СФ ITF

Българката Росица Денчева се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на сингъл на шампионат при дамите от веригата на Световната федерация ITF, откакто отстрани лидерката в схемата Михаела Лаки от Гърция с 6:2, 7:6(7) след 114 минути игра на конкуренцията на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди $.

16-годишната Денчева поведе с 4:1 по пътя си към триумфа в първия сет, а във втората част тя на два пъти сервираше за мача при 5:4 и при 6:5, само че не съумя. В тайбрека българската тийнейджърка въпреки всичко завоюва с 9:7 точки, което й донесе и крайната победа.

За място на поуфиналите тя ще срещне рускинята Милана Жабраилова, която през днешния ден в профил във втория кръг поставената под номер 7 българка Ани Вангелова с 6:4, 6:0, откакто взе последните осем гейма в дуела.

Източник: cross.bg