Българката Горяна Стоева започва днес защита на европейската си титла

...

Горяна Стоева започва защита на европейската си титла днес

Българката Горяна Стоева стартира през днешния ден отбрана на европейската си купа по бокс за девойки в кат. до 51 кг, която завоюва предходната година на шампионата в София.

18-годишната Стоева, която е и сребърна медалистка на континента при девойките, ще боксира в следобедната сесия (от 14 часа) против чехкинята Ленка Бернардова в спор за класиране на четвъртфиналите, оповестиха от родната федерация по бокс.

По същото време за своя първи мач в Италия ще излезе и Елина Георгиева в кат. до 54 кг.

За жал, очакванията на България за орден от шампионата към този момент са свързани единствено с представянето на девойките, защото и тримата ни боксьори изгубиха своите дуели нощес.

Ергюнал Сабри отстъпи пред арменеца Сейран Йегикян на 1/8-финалите в кат. до 49 кг с 1:4 съдийски гласа (28:29, 28:29, 29:28, 28:29, 28:29).

Иван Атанасов загуби в много оспорван мач от 1/8-финалите в кат. до 64 кг с 2:3 гласа от французина Али Галтие. При 75-килограмовите на същата фаза отпадна и Рами Киван след единомислещо решение на съдиите в интерес на руснака Данийл Тетерев.

По-рано шампионата напуснаха и Якуб Чиновлиев (56), Венсан Киркоров (60), Иван Стаменов (81) и Лили Овчарова (57).