Българката Елица Костова отпадна в първия кръг на турнира по

...

Костова отпадна в първия кръг на турнир в Прага

Българката Елица Костова отпадна в първия кръг на шампионата по тенис на червени кортове в чешката столица Прага от сериите " 125К " на Женската тенис асоциация с награден фонд 3,125 милиона $.

Костова загуби от поставената под номер 31 Мартина ди Джузепе (Италия) с 5:7, 6:3, 3:6. Двубоят беше доигран през днешния ден, откакто нощес беше пресечен след първия сет поради дъжд.

Костова съумя да изравни резултата, откакто осъществя единствен пробив в шестия гейм на втората част.
В третия сет българката поведе с пробив за 3:2, само че по-късно загуби четири следващи гейма, а с това и срещата.

Тя въпреки всичко проработи 2 точки за международната класация и 11 хиляди $. Друга българка Изабелла Шиникова през вчерашния ден започва с победа с 2:6, 6:4, 7:5 над испанката Ева Гереро Алварес, а на следващия ден поставената под номер 28 софиянка ще се изправи против белгийката Марина Заневска.