Българката Белослава Кръстева завърши реми с черните фигури срещу лидерката

...

Нов български фурор в шахмата! Белослава Кръстева изуми цял свят на Световното в Мексико Сити

Българката Белослава Кръстева приключи реми с черните фигури против лидерката в класирането Кариса Ип (САЩ) в партия от осмия кръг на международното състезание по шахмат до 20 години в Мексико Сити. Това е нов български възторг след мощното показване на Нургюл Салимова на шампионата от Световната купа в Баку през лятото, предава Блиц Спорт.
Кръстева продължава без проваляне на Световното и след пет победи и три ремита заема второто място в класирането с актив от 6,5 точки, на 0,5 точка от лидерката в подреждането Ип.
В деветия кръг българката ще има белите против кубинката Роксанхел Обрегон Гарсия, която е трета също с 6,5 точки.
В открития шампионат Момчил Петков също остава без проваляне. В осмия кръг той приключи реми с белите против Диего Флорес Кияс (Перу) и с 5,5 точки заема 19-ото място във краткотрайното класиране, на точка зад водача Марк’андрия Маурици (Франция).
В деветия кръг Петков ще играе с черните против кубинеца Кемел Антонио Гарсия, който е 25-и също с 5,5 точки.
Световното състезание продължава до 1 октомври, като призьорите ще бъдат излъчени след изиграването на 11 кръга по швейцарската система.
Източник: 7dnibulgaria.bg