Българка завоюва първото място в спортната гимнастика на националния шампионат

...

Българска гимнастичка е първа в САЩ: 8-годишната Сияна завоюва първо място сред над 7000 участници

Efbet Article Horizontal 1180X300
Българка завоюва първото място в спортната гимнастика на националния шампионат в Съединени американски щати. Сияна-Мария Иванова победи със златото на земя, оповестява chicago.bg.

Първенството за цяла Америка се организира в столицата на щата Илинойс – Спрингфийлд. 8-годишното надарено българче тренира от две години в “Роял Академия ”. Клубът е благосъстоятелност на българката Беатрис Минева, по-известна с псевдонима “Мис Би ”. Тя е и основен треньор в тима.

Постижението на Иванова е историческо, защото е първо за академията на национално състезание. То бе реализирано в последния ден на конкуренцията при съществуването на огромна конкуренция - над 7000 участници. Освен триумф на Сияна, и всички останали състезатели от клуба на българката се класираха в Топ 10 в своите дисциплини.