„Дейли мейл“: Българка, участвала в измама за 54 млн. паунда, се подиграва с данъкоплатците на Острова
Цветка Тодорова беше наказана на три години затвор през май 2024 година за присъединяване си в измамата, посредством която бяха откраднати над 54 милиона паунда от данъкоплатците. След освобождението ѝ обаче 54-годишната жена се завърна в дома си в Лондон и се записва за „ Универсален заем “ дружно със брачна половинка си, който, по думите й, печели 1300 паунда на месец. Говорейки от нает апартамент, Тодорова даде обещание да се бори с опитите да бъде депортирана назад в България и се похвали с метода си на живот, финансиран от данъкоплатците. Ето какво съобщи Цветка Тодорова пред „ Дейли мейл “:
„ Не желая да напущам Англия. Семейството ми е тук и ми оказа помощ. Върнах се на помощи от 30 декември. Ще бъдат към 200 паунда на месец. Нямам право да работя “.
Вестникът оповестява, че откакто е уведомил за случая Министерството на труда и пенсиите, то е почнало да преразглежда решението си разпределяне на помощ на Тодорова. От бандата само Али Гюнеш продължава да е в пандиза, останалите са на независимост, само че под гаранция за имиграция в очакване на депортиране.
Репортери на „ Дейли мейл “ са се пробвали да беседват с други членове на бандата, само че вратата им е била затворена. Техни съседи считат, че те не престават да живеят пищно, като пушат по през целия ден, облечени в халати.
Твърди се, че длъжностните лица са възстановили към 1 милион паунда от бандата, като се пробват да възстановят още 1 милион – доста по-малко от откраднатата сума, което провокира неодобрение измежду английската общност.
Групата беше разкрита едвам откакто български служител на реда уведоми английските управляващи за нарушители в град Сливен, които са се сдобили с огромни суми пари. Бандата е употребила 6000 самоличности, с цел да предяви искове за „ Универсален заем “ и даже е употребила имената на деца, живеещи в България, като част от петгодишната машинация.




