България завърши наравно 1:1 като гост с Гибралтар в двубой

...

България с унизително 1:1 при гостуването си на Гибралтар в Лигата на нациите

България приключи наедно 1:1 като посетител с Гибралтар в дуел от група 4 в дивизия " С " на Лигата на нациите по футбол, съобщи Българска телеграфна агенция.

Дебютиращият отпред на националния тим краткотраен селекционер Георги Иванов направи осем промени в титулярния състав спрямо мача против Грузия, изгубен с 2:5 предходната неделя. Андриан Краев изигра първия си дуел с екипа на България.

След тъкмо четвърт час игра Георги Миланов центрира в наказателното поле, Мартин Минчев беше оставен напълно самичък на голова позиция и би с глава от близко, само че Дейл Коулинг отби в ъглов удар.

В 32-ата минута Лиъм Уокър шутира по земя, само че Светослав Вуцов се намеси уверено.

В спомагателното време на първата част Георги Миланов беше изведен по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Георги Минчев с глава прати топката във вратата на домакините. Това е първо попадение за Минчев с екипа на България.

Две минути след почивката Светослав Вуцов направи инстинктивно избавяне с крайник след удар от наказателното поле на Хулиан Валарино.

Домакините играха по-активно в идващите интервали от дуела и в 55-ата минута Брито стреля от директен свободен удар, а топката излезе в корнер след рикошет в ръката на Андриан Краев. Главният арбитър Петри Вилианен отсъди дузпа след консултация с видео помощник арбитъра, а Лиъм Уокър осъществя 11-метровия углавен удар, като прати вратаря Вуцов в противоположния ъгъл.

В 84-ата минута Тодор Неделев центрира от фаул, само че ударът с глава на Атанас Илиев не откри задачата.

В шестата минута на спомагателното време Илиев подаде за Георги Минчев, който от близко пропусна до обезпечи триумфа за България.

" Трикольорите " имат минимални шансове за продобиване на първото място в групата, като досега са със единствено 2 извоювани точки и остават без победа в седем поредни срещи.

Лидерът Грузия е с цялостен актив от 9 точки след триумфа с 3:0 против Северна Македония.