България завърши на шесто място в класическата смесена щафета на

...

Швеция спечели смесената щафета на Европейското по биатлон, България зае шесто място

България приключи на шесто място в класическата смесена щафета на 2 по 6 км за дами и 2 по 7.5 км за мъже на Европейското състезание по биатлон в Минск-Раубичи. Даниела Кадева, Емилия Йорданова, Димитър Герджиков и Красимир Анев приключиха на 1:30.0 минута след спечелилите, използваха 6 спомагателни патрона и не направиха наказателна обиколка.

Европейската купа завоюва щафетата на Швеция. Ема Нилсон, Мона Брорсон, Мартин Понсилуома, Себастиан Самуелсон изминаха трасето за 1:05.16.0 час с 8 спомагателни патрона и без наказателна обиколка. На второ място на 17.1 секунди е Германия с 6 спомагателни патрона, а на трета позиция е Беларус с пасив от 29.8 секунди и също с 6 аварийни патрона. Двете щафети приключиха без наказателна обиколка. Преди България са още щафетите на Русия и Норвегия.

Утре в почивен ден на европейското състезание, в събота предстоят спринтовете за мъже и дами, а в неделя е преследването.