България загуби Япония с 0:3 (22:25, 21:25, 24:26) в четвъртия

...

Япония ни удари тежко във волейболната Лига на нациите

България загуби Япония с 0:3 (22:25, 21:25, 24:26) в четвъртия си мач от волейболната Лига на нациите.

Отличната отбрана на японците изигра основна роля за триумфа на отбора, воден от Филип Блейн. Неговият състав стартира по-добре срещата и сграбчи първия сет.

Във втория още веднъж Япония стартира мощно и взе преднина рано и макар равенството в средата на гейма, нашите волйеболисти не съумяха да се оправят и да вземат освен това. Третият гейм стартира най-добре за възпитаниците на Пламен Константинов, само че и в него японските волейболисти поеха самодейността и взеха нещата в свои ръце при 12:9 резултат.

След това непрекъснато бяхме догонващи и даже се стигна до тъждество 24:24, само че съперника сполучливо затвори третия гейм и срещата.