България загуби у дома със 17:35 (6:19) срещу Сърбия в

...

България със загуба от Сърбия в квалификациите за Евро 2024 по хандбал за жени

България загуби вкъщи със 17:35 (6:19) против Сърбия в петия си мач от квалификациите за Евро 2024 по хандбал за дами.

В Шумен българките, водени от треньора Димитър Николов, позволиха пасив от 0:10 през първата част, приключила с 13 гола закъснение.

След почивката сръбският състав продължи да диктува събитията на полето и доближи до безапелационния триумф.

Най-резултатна за България стана Полина Генчева със 7 попадения, а Кристина Миланова добави още 4.

За гостенките Александра Стаменич се отличи с 8 гола.

Екатерина Джукева и Екатерина Стефанова не играха поради травми, до момента в който Мелина Спасова и Мария Спиридонова пропуснаха срещата поради персонални задължения.

Българският отбор остана на последно място в класирането в група 6 и загуби шансове за класиране на шампионата в Австрия, Унгария и Швейцария.

На 7 април България ще гостува на Черна гора в Подгорица в последния си мач от квалификациите.