България загуби тежко от Унгария с 0:3 във втория си

...

Унгария ни разпиля за едно полувреме и отиваме към 20 години без голям футболен форум

България загуби тежко от Унгария с 0:3 във втория си мач от европейските квалификации. Мачът в Будапеща беше ужасяващ за националите през първото полувреме и те инкасираха три гола. Вечей, Собослай и Адам вкара головете за спечелилите. Националите пък записаха втора поредна загуба и съвсем несъмнено се сбогува с очакванията си за класиране на Евро 2024.
Прочетете още
В 7-та минута Унгария откри резултата, откакто Собослай проби и пусна към Роланд Салай, чийто удар беше избит от Наумов, само че при добавкат Балинт Вечей при добавката съумя да осъществя за 1:0.

В 13-та минута удар на Собослай беше избит от Научов в корнер.

В 19-та минута след центриране на Йоан Стоянов Никола Илиев не съумя да насочи добър удар и Дибус улови.

В 26-та минута след ужасно осъществяване от директен свободен на звездата на Унгария Доминик Собослай направи 2:0.

Унгарците вкараха трети гол в 40-та минута, когато след бърза офанзива за унгарнците, Антов опита да почисти, само че вместо това топката отиде при Мартин Адам, който без проблем от близко осъществя за 3:0.

В 58-та минута Роланд Салай стреля, а Наумов съумя да избие.

В началото на втората част Роланд Салай стреля, само че Наумов мазета в корнер.

В 64-та минута Георги Русев шутира отвън наказателното поле, само че Дибус съумя да избави.

В 81-та минута Филип Кръстев насочи удар от отдалеченост, а вратарят на унгарците боксира.

В 89-та минута влезлият като запаса Него насочи удар, който Антов съумя да почисти от голлинията.

Така България е на дъното в групата с голова разлика 0:4 и без извоювана точка, а възможностите ни за класиране за Евро 2024 към този момент са оскъдни при оставаши още 6 мача. Така България съвсем несъмнено ще закръгли годините без огромен футболен конгрес на 20 години, а последното ни присъединяване беше на Евро 2004.

В другия мач от групата Сърбия победи като посетител с 2:0 Черна гора.

Следващият мач на националите от европейските квалификации е на 17 юни - посещение на Литва.

Унгария: Денес Дибус, Адам Ланг, Вили Орбан, Атила Салай, Бендегуз Бола (Люик Него 87 мин.), Адам Наги (Ласло Клайнхайслер 73 мин.), Балинт Вечей (Злот Калмар 87 мин.), Милош Керкез, Доминик Собослай, Роланд Салай (Кевин Сзобот 73мин.), Мартин Адам (Барнабас Варга 60 мин.)

България: Даниел Наумов, Ивайло Марков (Християн Петров 46 мин.), Пламен Гълъбов, Валентин Антов, Йоан Стоянов, Янис Карабельов (Филип Кръстев 46 мин.), Марин Петков, Илия Груев (Станислав Шопов 85 мин.), Никола Илиев, Спас Делев (Георги Русев 46 мин.), Кирил Десподов (Радослав Кирилов 57 мин.)
Източник: trafficnews.bg