България загуби срамно от Литва като домакин на националния стадион

...

Дъно! Литва би националите насред София, последни сме в групата

България загуби срамно от Литва като хазаин на националния стадион " Васил Левски " с 0:2 в европейските квалификации и съвсем несъмнено ще е на последното място в групата си. Шервид на два пъти наказа националите, които бяха и с човек по-малко след червен картон на Краев в края на първата част.
Прочетете още
Двубоят стартира с рисково състояние за гостите, само че Дюлгеров внимаваше и избави.

В 16-та минута Фьодор Черних излезе самичък против Дюлгеров, съумя да го преодолее и осъществя, само че попадението беше анулирано поради засада.

Малко по-късно и България пропусна страхотна опция, откакто Спас Делев излезе самичък против вратаря Зубас, само че би право в тялото му.

В 42-та минута Андриан Краев получи втори жълт картон и беше изпъден.

В края на полувремето след безредие в пеналта след корнер Пиюс Шервис беше най-съобразителен и вкара за 0:1.

В 55-та минута Ласицкас центрира в пеналта, Шервис беше непокрит и с глава осъществя за 0:2.

В 74-та минута Ласицкас вкара и трети гол, само че той беше анулиран след обзор с ВАР.

Във вторник България ще гостува на Албания в контрола, а през ноември са последните две срещи от европейските квалификации - домакинство на Унгария и посещение на Сърбия.

България сигурно ще приключи на последното място в групата си след следващият позор.

България:  Иван Дюлгеров, Кристиан Димитров, Валентин Антов, Илия Груев, Виктор Попов, Ивайло Чочев, Андриан Краев, Марин Петков, Кирил Десподов, Преслав Боруков, Спас Делев

Литва: Емилиюс Зубас, Юстас Ласицкас, Линас Климавичиус, Рокас Лекиатас, Пиюс Ширвис, Едгарас Уткус, Модестас Воробжовас, Викинтас Сливка, Гвидас Гинейтис, Фьодор Черних, Гитис Паулаускас

Снимка: Спортал
Източник: trafficnews.bg