България загуби с минималното 0:1 от Русия втората си контрола

...

Дузпа в края пречупи лъвовете в Москва

България загуби с минималното 0:1 от Русия втората си контрола през месец юни. " Лъвовете " ни още веднъж изиграха постоянен мач след равенството 1:1 със Словакия преди няколко дни. Нашите можеха да вкарат още в четвъртата минута. Момчил Цветанов не съумя да се възползва от безредие в наказателното поле на руснаците и топката му беше отнета. Четири по-късно на Ясен Петров му се наложи да прави насилствена промяна. Кристиян Малинов получи разтежение и на негово място влезе Петър Витанов. В 10-ата Зобнин опита удар от границата на наказателното поле, само че топката мина над вратата. Малко по-късно Дзюба изведе Оздоев в наказателното поле. Антов обаче се беше пласирал съвършено и с шпагат извади топката в корнер, от който не последва заплаха пред вратата на Караджов. Последва по-сериозно прибиране на нашия тим в наказателното му поле, като 13-та Роман Зобнин насочи рисков изстрел, който профучан над напречната ни греда. В 38-та още веднъж Зобнин опита удар, само че Караджов се намеси и улови топката. Веднага по-късно Десподов можеше да открие резултата, само че пасът към него от Карагерен беше спрян от бранител. В самия завършек на първото полувреме Валентин Антов се намеси чудесно при офанзива на домакините. Андреа Христов закъсня и това даде пространство на Александр Головин, който стреля диагонално, само че бранителят на Болоня се хвърли на шпагат и блокира изстрела. На полувремето Георги Георгиев застана на мястото на Иван Караджов на родната врата. В 68-та минута Джикия можеше да открие след недоразумение в отбраната ни, само че ударът му прелетя настрана. В 73-та минута отбраната ни още веднъж проспа обстановка, откакто Русия извърши заучено осъществяване от пряк-свободен удар и Жирков нанесе бомбен изстрел, който летеше към вратата ни, само че Георгиев мазета с една ръка. Така се стигна до 83-та минута, когато представилият се чудесно досега Валентин Антов позволи груба неточност и събори Миранчук в наказателното поле, което донесе дузпа за домакините. Александр Соболев застана на 11-те метра и преодоля Георги Гоергиев. Последната инспекция на нашите ще бъде против Франция на 8-ми юни от 22:10ч. българско време.
Източник: dnesplus.bg