България загуби с 2:3 (25:18, 20:25, 25:20, 22:25, 21:25) срещу

...

Българските волейболни националки отстъпиха на Украйна в контрола

България загуби с 2:3 (25:18, 20:25, 25:20, 22:25, 21:25) против Украйна във втората контрола преди старта на Лигата на нациите. Двубоят се игра при закрити порти в зала „ Христо Ботев ".

Ден по-рано родните националки приключиха 2:2 със същия противник по сделка сред треньорите Лоренцо Мичели и Иван Петков да се изиграят четири гейма.

България стартира мощно дуела. Тимът бързо натрупаха преднина и затвори гейма с 25:18. През втория картината се обърна. Отборът на Мичели се опита да се върне в мача, само че в последна сметка резултатът бе 25:20 за противника.

Третата част беше доста по-интересна и изпълнена с обрати. Първо България взе задатък с 10:7. Украинките освен се върнаха, само че от своя страна поведоха. Дойде ред на българките да създадат мощни офанзиви. С тях резултатът стана 20:17. Вместо да продължи в същия дух, отборът позволих равнене 20:20. Тогава България още веднъж подвигна оборотите и не даде друга точка на Украйна.

Четвъртият сет също мина през обрати. От началото поведе Украйна и поддържаше нежна преднина. България излезе напред в резултата при 17:16. След дълга замяна на точки Украйна отново поведе – 21:19. Българките обаче не можаха повече да се върнат в гейма и изгубиха с 22:25.

Контролата отиде в тайбрек. Треньорите взеха решение да се играе общоприет гейм, а освен до 15 точки. В петата част Мичели пусна запасите, които до този миг или не бяха играли изобщо, или за напълно малко. Решителната част стартира равностойно, само че скоро Украйна поведе с 6:3. Няколко пъти българките смъкнаха пасива си до една точка, обаче не стигаха до равнене. Това най-сетне се случи при 17:17. За страдание обратът стигна единствено дотук. Накрая Украйна се поздрави с триумф – 3:2.

До края на подготовката за Лигата на нациите България има още две контроли против Белгия в четвъртък и събота. Втората ще бъде отворена за почитатели и медии. Мачът стартира в събота от 17:00 часа.

На другия ден националният тим лети за Анталия. На турска земя ще срещне Нидерландия, Япония, Италия и Франция.