България загуби с 1:3 (21:25, 25:20, 18:25, 19:25) от Франция

...

Волейболните национали до 21 г. загубиха от Франция на световното първенство

България загуби с 1:3 (21:25, 25:20, 18:25, 19:25) от Франция на международното състезание по волейбол за мъже под 21 години. С триумфа „ петлите " оглавиха групата, а родните национали останаха трети.

Мачът стартира по-добре за България. Още първоначално отборът взе удобна преднина от 8:4. Французите обаче се стегнаха и постепенно започнаха да понижават пасива си. Равенството пристигна при 11:11, когато със идната точка съперникът поведе. От този миг до края на частта България нито един път не излезе напред. Първият геймбол за Франция пристигна при 24:20. Българите съумяха да го спасят. При втория обаче късмет нямаше – 25:21 за противника.

Вторият гейм стартира доста равностойно. Нито един от двата тима не можеше да набере сериозна разлика. И по този начин бе до 19:19. Тогава българите направиха четири следващи точки и сериозна поръчка за спечелването му – 22:18. Частта продължи да се развива с сполучливи офанзиви. Накрая изравняването беше реалност – 1:1.

Началото на третата част също беше равностойно. Французите поведоха с две точки, само че се стигна до тъждество. След 7:7 обаче играта на българите се пречупи. Съперникът поведе с 11:7. Французите обаче бяха по-устойчиви в разиграванията и възвърнаха преднината си. Размяната на точки в този миг не носеше триумф на България, а краят на гейма наближаваше. Въпреки че на моменти българите скъсяваха пасива, най-после геймът отиде в ръцете на „ петлите " – 25:18.

Умората от епичния петсетов дуел против Словения на старта на международното състезание оказа прекомерно огромно влияние върху отбора на Мирослав Живков. В четвъртия гейм Франция още веднъж диктуваше събитията в залата в Сан Хуан. Нито един път българите не можаха да вземат даже точка задатък. Накрая Франция победи с 25:19.

В събота, 5 август, е третият дуел на България от групата против Япония от 20:00 часа.