България загуби с 1:2 от световния вицешампион Хърватия във втората

...

България поведе, но загуби от Хърватия

България загуби с 1:2 от международния вицешампион Хърватия във втората си среща от минтурнира в Катар. Десподов откри резултата в 69-та минута, само че след попадението си изкара червен картон, а Модрич и Крамарич направиха цялостен поврат за хърватите.

В 11-та минута Борна Баришич насочи рисков изстрел, който Вуцов съумя да избие в корнер.

В 25-та минута Радослав Кирилов беше изведен добре от Десподов, само че ударът му беше избит в корнер от Ивушич.

В 35-та минута Борна Баришич още веднъж затрудни Вуцов, само че младият български вратар съумя да избие в корнер.

В 51-та минута прекрасен удар на Неделев от фаул беше избит от Ивушич.

В 63-та минута след втори жълт картон беше изпъден Дуйе Чалета-Цар и хърватите останаха с 10 души.

В 69-та минута влезлият през втората част Атанас Илиев изведе отлично самичък против вратаря на хърватите Кирил Десподов, който преодоля Ивушич и откри резултата. При насладата си обаче Десподов смъкна фланелката си и след втори жълт картон и България остана с 10 индивида.

В 75-та минута Хърватия изравни, откакто Малинов извърши нарушаване в наказателното поле против Крамарич и международните вицешампиони получиха дузпа. Звездата на отбора Лука Модрич осъществя за 1:1.

Пълният поврат за Хърватия пристигна в 80-та минута след хубаво осъществяване на Крамарич в наказателното поле - 2:1.

В 87-та минута българите се оказаха трима на един до вратата на хърватите, само че не съумяха да направя нищо при офанзивата и изпуснаха страховит късмет да изравнят резултата.

В 90-та минута Андреа Христов уцели греда, само че беше отсъдена и засада.

Така България ще остане на последното място в минитурнира, в който участваха още домакина Катар, Хърватия и Словения.

Следващият мач за националния тим е на 2 юни в първа среща от груповата фаза на Лигата на нациите. Националите ще посрещнат Северна Македония в Разград.

България: Светослав Вуцов, Иван Турицов, Петко Христов, Андреа Христов, Едисон Йорданов, Тодор Неделев, Ивайло Чочев, Кристиян Малинов, Радослав Кирилов, Мартин Минчев, Кирил Десподов

Хърватия: Ивица Ивушич, Домагой Вида, Миле Шкорич, Дуйе Чалета-Цар, Николо Моро, Милислав Оршич, Борна Баришич, Ловро Майер, Марио Пашалич, Марко Ливая, Никола Влашич
Източник: trafficnews.bg