България загуби с 0:2 като гост на Албания в контролна

...

Нова загуба за националите по футбол - 0:2 от Албания

България загуби с 0:2 като посетител на Албания в контролна среща, играна пред 16 000 фенове в Тирана. По този метод тимът на Младен Кръстаич продължава да няма победа през 2023 година. Казим Лачи откри резултата за домакините в 41-ата минута и подвигна на крайници стадион " Еър Албания ". Ернест Мучи удвои преднината на " орлите " с удар от двайсетина метра в 81-ата минута. Това е първа загуба на България от Албания от 60-те години на предишния век.

Селекционерът на " лъвовете " Младен Кръстаич направи шест промени по отношение на загубата от Литва (0:2) от квалификациите за Евро 2024 преди три дни. Под рамката на мястото на Иван Дюлгеров стартира Димитър Митов. Иван Турицов, Алекс Петков, Симеон Петров, Лукас Петков и Георги Русев също откриха място измежду титулярите за сметка на Кристиан Димитров, Виктор Попов, Ивайло Чочев, Андриан Краев и Преслав Боруков. Както и против литовците, от първата минута стартираха Валентин Антов, Марин Петков, Илия Груев, Спас Делев и капитанът Кирил Десподов.

Днешният дуел се обрисува като финален за сръбския ментор отпред на българския народен тим. " Трикольорите " към момента са без победа в евроквалификациите и заемат последното място в група G.

Албания - България 2:0

1:0 Казим Лачи (41)
2:0 Ернест Мучи (81)

Стартови сформира:

Албания: 23. Томас Стракоша (К), 2. Иван Балиу, 18. Арлинд Айети, 13. Енеа Михай, 3. Марио Митай, 9. Ясир Асани, 21. Кристиян Аслани, 14. Казим Лачи, 10. Недим Байрами, 17. Ернест Мучи, 11. Мюрто Узуни.

БЪЛГАРИЯ: 12. Димитър Митов, 19. Иван Турицов, 14. Алекс Петков, 6. Валентин Антов, 3. Симеон Петров, 16. Марин Петков, 4. Илия Груев, 15. Лукас Петков, 9. Спас Делев, 11. Кирил Десподов (К), 10. Георги Русев.

Източник: cross.bg