България загуби от Унгария с 0:3 на Пушкаш Арена втората

...

КАТАСТРОФА! Унгария ни пожали и спря на 3:0

България загуби от Унгария с 0:3 на " Пушкаш Арена " втората си среща от група G от европейските квалификации.

Балинт Вечей откри резултата в седмата минута, пращайки топката в българската мрежа с изстрел от близко. Доминик Собослай покачи на 2:0 с съвършен удар от фаул в 26-ата минута.

В 40-ата минута Мартин Адам завърши бърза акция на маджарите за 3:0. Това е втора загуба в евроквалификшциите за трикольорите, които паднаха преди три дни с 0:1 от Черна гора в Разград.

За момента нашите са последни в групата с актив от нула точки и 0:4 голова разлика. През юни българският отбор ще гостува на Литва и приема лидера Сърбия.

Наставникът на " лъвовете " Младен Кръстаич направи пет промени в съпоставяне със състава, който стартира преди три дни срещу Черна гора.

На вратата още веднъж застана Даниел Наумов, а пред него в отбрана имаше две смени. Вместо контузения Петков Христов и дебютантът Християн Петров днес стартира различен дебютант - Ивайло Марков, както и Пламен Гълъбов.

Мястото си запази Валентин Антов. В халфовата линия измененията бяха цели три, като от предходния мач започнаха само Йоан Стоянов и Илия Груев.

Място на терена откриха още Янис Карабельов, Марин Петков и Никола Илиев, които замениха Иван Йорданов, Филип Кръстев и Илиан Илиев. В нахлуване Кръстаич още веднъж пусна Кирил Десподов и Спас Делев.

Унгарците от своя страна заложиха най-вече на триото си в предни позиции, формирано от Роланд Шалай, Доминик Собослай и Мартин Адам.

Преди излизането на двата тима на игрището близо 65 000 фенове пяха известна поп ария, в която се пее за унгарския народ.
Източник: lupa.bg