България загуби от Украйна с 1:2 победи в срещата от

...

България загуби от Украйна във Фед къп

България загуби от Украйна с 1:2 победи в срещата от втория кръг в група " Б " на група I на зона Европа/Африка на " Фед Къп, импровизирано международно отборно състезание по тенис за дами, в Зелона Гура (Полша).

В решаващия мач на двойки Виктория Томова и Изабелла Шиникова претърпяха проваляне от Надя Киченок и Марта Костюк с 0:6, 6:7(0) заяя 65 минути.

Украинките доминираша напълно в първия сет, само че във втория Томова и Шиникова поведоха с 5:2, след което позволиха поврат.

Преди това Шиникова падна от Костюк с 5:7, 4:6, а Томова изравни резултата след 6:3, 6:2 над Катерина Козлова.

България през вчерашния ден започва в конкуренцията с триумф с 2:1 над Естония, до момента в който Украйна загуби с 1:2 от Швеция.

В другата среща от групата шведките реализираха втори триумф след 2:1 над естонския отбор, който остава на дъното без победа.

Победителят в групата ще играе за продобиване на място за плейофите за промоция в Световна група II, а приключилият на последно място ще продължи в бараж за оставане.