България загуби от Сърбия у дома със 17:35 (6:19) в

...

България допусна тежка загуба от Сърбия в предпоследния си двубой от европейските квалификации по хандбал за жени

България загуби от Сърбия вкъщи със 17:35 (6:19) в петия си мач от квалификациите за Евро 2024 по хандбал за дами.

В Шумен българките, водени от треньора Димитър Николов, позволиха пасив от 0:10 през първата част, която в последна сметка завърши при 16:9 в интерес на гостите. След почивката сръбският състав продължи да диктува събитията на полето и без особени усложнения стигна до безапелационния триумф.

Най-резултатна за България стана Полина Генчева със 7 попадения, а Кристина Миланова добави 4. За гостенките Александра Стаменич се отличи с 8 гола.

Екатерина Джукева и Екатерина Стефанова пропуснаха срещата поради травми, до момента в който Мелина Спасова и Мария Спиридонова на взеха присъединяване в дуела заради персонални задължения.

Българският отбор остава на последно място в група 6 и към този момент няма шансове за присъединяване на шампионата в Австрия, Унгария и Швейцария, който ще се организира в края на годината (28 ноември - 15 декември).

В последния си дуел от квалификациите за " лъвиците " следва аудиенция на Черна гора на 7 април (неделя).