България загуби от Нидерландия с 2:3 в последния си мач

...

България загуби от Нидерландия в последния си мач от Европейското първенство по бадминтон

България загуби от Нидерландия с 2:3 в последния си мач от група " Б " на Европейското състезание по бадминтон за смесени тимове във френския град Ер-сюр-ла-Лис.

Победители за националния тим реализираха на единично дами Калояна Налбантова против Надя Чукри с 21:19, 21:10 за 30 минути и на двойки дами трикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева против Дебора Джиле и Черил Зайнен с 21:12, 21:16 за 28 минути.

При мъжете Димитър Янакиев загуби от Йоран Квеекел с 13:21, 17:21 за 33 минути, на двойки Иван Русев и Илиян Стойнов отстъпиха пред Робин Табелинг и Тиес ван дер Лек с 14:21, 13:21 за 25 минути, а в решаващия мач при смесените дуети Стойнов и Христомира Поповска претърпяха проваляне от Табелинг и Селена Пийк с 14:21, 10:21 за 22 минути.

В първия си мач България отстъпи пред Германия с 2:3, а нощес загуби от домакините от Франция с 1:4 и приключва с три провали на последно място в класирането. Франция и Германия приключват на първите две позиции в подреждането и не престават на полуфиналите на шампионата на Стария континент.