България загуби от Италия с 0:2 във втория си мач

...

Италия си тръгва за първи път с победа от България

България загуби от Италия с 0:2 във втория си мач по пътя за Мондиала в Катар през 2022 година. Това бе първа победа за Скуадра Адзура на българска земя. Четири минути преди края на първата част съдията отсъди изцяло несъществуваща дузпа за нарушаване на Даниел Димов против Николо Барела. Зад топката застана Андреа Белоти, който матира Пламен Илиев, с цел да даде задатък на " скуадра адзура ". Резултатът бе подсилен в 82-тата минута. Мануел Локатели получи в наказателното поле, след което с обмислен удар в левия ъгъл осъществя дебютното си попадение с екипа на " адзурите ".

Селекцията на Ясен Петров сподели дисциплинирана игра и може да съжалява, че не завоюва нещо от този дуел. На " лъвовете " следва още един дуел след няколко дни, когато се изправят против Северна Ирландия.
Източник: dnesplus.bg