България загуби от Германия с 2-3 (25-21, 22-25, 25-23, 23-25,

...

България загуби драматично от Германия

България загуби от Германия с 2-3 (25-21, 22-25, 25-23, 23-25, 13-15) първия си мач от група 19 на "Лигата на нациите ".

Независимо от нетрадиционния състав българите започнаха доста добре, като Сеганов включваше всички в офанзива. "Лъвовете " водеха през целия първи гейм и с лекост го затвориха с 25-21.

Във втората част Сеганов реши да залага повече на Боян Йорданов. Останалите стопираха да печелят точки, а германците извадиха няколко топки в отбрана. В края на частта играта на българите отслабна и те отстъпиха с 22-25.

Третият гейм още веднъж мина при предимство на момчетата на Пламен Константинов. Те играеха по-добре в отбрана и се възползваха от многото сбъркани сервиси на противника. В края имаше загуба на централизация и германците съумяха да изравнят за 23-23. В идващите две точки щастието беше на наша страна и резултатът стана справедливо 2-1 гейма.

В четвъртата част качеството на играта падна доста. Боян Йорданов беше заловен няколко пъти от блока на германците. Бундестимът завоюва две основни оспорвания и отвори разлика. В края Учиков смени Йорданов, само че сбъркани сервиси на българите дадоха гейма след 23-25.

Слабата игра на двата в петия гейм продължи. Учиков остана на площадката, само че съумя да осъществя единствено една точка. Германците се възползваха от неприятни офанзиви на българите и поведоха с две точки. Братоев и Гоцев съумяха да понижат с превъзходни сервиси, само че съперниците посрещнаха добре при втория си мачбол и затвориха мача.

Така България има 5 победи и 8 загуби преди последните две срещи, на следващия ден с домакина Иран и в неделя с Южна Корея.
Източник: fakti.bg