България загуби от Франция с 0-3 (20-25, 21-25, 22-25) първия

...

Блестяща България сломи наперените петли в Берлин!

България загуби от Франция с 0-3 (20-25, 21-25, 22-25) първия мач от олимпийската волейболна подготовка в Берлин.
 България - Франция 2-2: Първи мач от олимпийската подготовка в Берлин онлайн
България - Франция 25-23, 17-25, 25-22, 19-25, играе се тайбрек

" Петлите " са любимци против " лъвовете "

Силвано Пранди заложи на стартов състав: Цветан Соколов, Виктор Йосифов, Тодор Скримов, Георги Сеганов, Светослав Гоцев, Розалин Пенчев и либеро - Теодор Салпаров.

Нашите започнаха по-добре и дръпнаха с 4-1. Тогава новата звезда на французите Жан Патри излезе на напред във времето и с отлични серии и мощни офанзиви направи серия от 7 точки за 4-8.

В идващите минути играта се изравни и разликата се резервира до 13-16. Тогава нашите стегнаха отбраната и след отлични сервиси на Виктор Йосифов обърнахме резултата до 19-16. Французите пробваха да се спасят със сервиси на Тонюти, само че Чернокожев влезе в края и заби ас, с който на процедура реши гейма, извоюван с 25-23.