България загуби от домакините от Франция с 1:4 във втория

...

България с втора загуба на Европейското първенство по бадминтон

България загуби от домакините от Франция с 1:4 във втория си мач от група " Б " на Европейското състезание по бадминтон за смесени тимове. Домакин на конкуренцията на осемте най-силни отбора на Стария континент е френският град Ер-сюр-ла-Лис.

В обособените срещи за българския състав само трикратните европейски шампионки на двойки Стефани Стоева и Габриела Стоева завоюваха против Марго Ламбер и Ане Тран с 21:13, 12:21, 21:10 за 61 минути игра.

" Всеки желае да ни победи ", сподели Стефани Стоева след дуела, която беше извикана на допинг надзор.

На единично дами Сюефей Ци надви над Христомира Поповска с 21:19, 21:14 за 43 минути, а при мъжете Алекс Ланиер завоюва против Иван Русев с 21:13, 21:10 за 32 минути.

На двойки мъже французите с български генезис Христо Попов и Тома Джинуър Попов победиха Даниел Николов и Димитър Янакиев с 21:10, 21:12 за 29 минути. На смесени двойки Илиян Стойнов и Габриела Стоева изгубиха от Том Жикел и Делфин Делрюс 10:21, 15:21 за 28 минути.
 Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "
В първия си мач България отстъпи пред Германия с 2:3 през вчерашния ден. Утре от 17.00 часа националите излизат против Нидерландия.

В класирането Франция и Германия са водачи с по две победи, а България и Нидерландия са с по две провали.