България загуби драматично с 59:61 (10:14, 22:14, 9:17, 18:16) срещу

...

България с драматична загуба от Хърватия на баскетбол

България загуби трагично с 59:61 (10:14, 22:14, 9:17, 18:16) против Хърватия на четвъртфиналите в дивизия "Б " на Европейското състезание по баскетбол за девойки до 16 години в София.

Тимът, воден от селекционера Лазар Коцев, игра равностойно против своя съперник, като водачеството в резултата се сменяше по няколко пъти във всеки интервал. Точно 2.29 минути преди края хърватките поведоха с 60:57, а в оставащото време до края съумяха да запазят нежната си преднина.

Най-резултатна за България стана Илияна Георгиева с 19 точки, до момента в който Барбара Вунич осъществя 12 точки за Хърватия.

До края на шампионата българките ще играят за систематизиране на местата сред пето и осмо. Съперник на България в идващия мач ще бъде изгубилият дуела сред Португалия и Сърбия.