България взе трети златен медал от европейските игри в Минск

...

България взе трето злато от европейските игри в Минск

България взе трети златен орден от европейските игри в Минск след успех на каратистката Ивет Горанова. В дисциплината " кумите " категория до 55 кг българката победи Анжелика Терлюга от Украйна с 4:3 точки.

Срещата беше извънредно оспорвана. Българката поведе с 1:0, само че по-късно Терлюга нанесе удар в главата с крайник, който ѝ донесе три точки. Въпреки това Горанова остана съсредоточена и съумя да вземе златото. Две секунди преди края украинският щаб изиска видеоповторение, само че не бяха присъдени точки на тяхната състезателка.

Това е трети златен орден за България от европейските игри в Минск. Всички трофеи за страната пристигнаха от бойните спортове. Мария Оряшкова завоюва купата в самбото до 80 кг, а Станимира Петрова стана шампионка в бокса.

Страната приключва с 18 оценки - три златни, 7 сребърни и 8 бронзови. Това е със седем повече, в сравнение с преди 4 години на Игрите в Баку, когато българските спортисти завоюваха 10 медала - 1 златен, 4 сребърни и 5 бронзови.
Източник: dnevnik.bg