България вече осигурява лекарства, превръзки, санитарни материали за Украйна. Работим

...
България вече осигурява лекарства, превръзки, санитарни материали за Украйна. Работим
Коментари Харесай

Сербезова: COVID кризата изчерпа здравните ни бюджети, финансовата подкрепа от ЕС е важна


България към този момент обезпечава медикаменти, превръзки, санитарни материали за Украйна. Работим в тясно съдействие с производители на лекарствени артикули и търговци на едро, както и с украинския и с българския Червен кръст. Това сподели здравният министър проф. Асена Сербезова, която взе присъединяване в неофициално съвещание на Съвета на министрите по опазване на здравето.

България е отворена за украинските жители, които търсят избавление от войната, и оказва оптималната поддръжка за нуждаещите се, добави Сербезова.

По думите й оценката за разпределението на пациентите е комплицирана и се основава на редица фактори като местонахождение, специфичност на лечебните заведения, разполагаем кадрови запас и така нататък

„ В този смисъл прецизна оценка най-ефективно биха могли да правят обособените страни членки. Излизаме от Коронавирус рецесия, която изчерпа нашите здравни системи и здравни бюджети. В сегашния миг поддръжката на Европейски Съюз, в това число и финансова, е от изключителна значимост за страните членки “, уточни още министър Сербезова.

Проф. Сербезова акцентира, че по повод обезпечаването на съответни медицински грижи на всички лица, идващи от Украйна, за България Механизмът за гражданска отбрана на Европейски Съюз остава главният канал за отговор на настояванията за помощ.

„ За да можем да бъдем оптимално потребни и ефикасни, от значително значение е страните членки да получават ясна и структурирана информация за възраст, типа на болесттите или пострадванията, тип на нужната здравна помощ – профилирана или високоспециализирана. Това ще даде опция за навременна и точна оценка от способените здравни органи по отношение на опцията да одобряват пациенти и да дават отговор съответно на техните потребности “, се показва още в позицията на България.

В позицията на България акцент беше подложен и върху нуждата от ограничения във връзка с ваксинопрофилактиката на болести като морбили, туберколоза, хепатит В и други

За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!

Бъдете с нас и във и!
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР