България U19 загуби с 0:1 от Англия U19 последния си

...

Англия спря устрема на юношеските национали на България

България U19 загуби с 0:1 от Англия U19 последния си мач от първия кръг на квалификациите за Евро 2018. Единственото попадение на " Трейс Арена " в Стара Загора осъществя Джейдън Санчо в 11-ата минута.

Така " трите лъва " завоюваха група " 8 ", откакто събраха 9 точки. " Лъвчетата " останаха на второ място с 6 пункта, само че макар провалянето през днешния ден се класират за идната фаза на квалификациите. Възпитаниците на Ангел Стойков реализираха победиха над Исландия и Фарьорски острови в предходните си две срещи.

Снимка 323556
Източник:

Срещата стартира доста добре за играчите на Ангел Стойков, който можеше да открият резултата още в 3-ата минута. Иван Тилев стреля от директен свободен удар, само че нацели напречната греда. В 11-ата минита Англия поведе. Стърлинг надбяга бранител и центрира отдясно за Джейдън Санчо, а нападателят на Борусия (Дортмунд) с глава осъществя за 0:1.

" Лъвчетата " пробваха незабавно да върнат гол, само че удар на Кръстев попадна в ръцете на Балкомб. В 25-ата минута Томбак реализира прекрасен пробив и центрира в наказателното поле на Англия, само че там нямаше български футболист, който да засече топката във вратата.

България U19 потегли с 3 точки по пътя към Евро 2018!

" Лъвовете " на Ангел Стойков биха Исландия с 2:1

В 32-ата минута Шейтанов избави вратата си от втори гол. Вратарят отразу прекрасен удар на Маунт. Минути преди края на първото полувреме гредата попречи на англичаните да удвоят задатъка си. Ембълтън от 4-5 метра нацели страничния дирек.

Втората част стартира с напън на тима на Ангел Стойков. Резервата Тони Иванов и Кръстев бяха покрай гол, само че ударите им бяха блокирани.

Юношите продължиха наказателната си акция, към този момент са в идната фаза на Евро 2018! Обновена

Втори триумф за отбора ни

В 57-ата минута българите желаеха дузпа за задържане на Тони Иванов в наказателното поле, само че реферът остана безгласен. В 63-ата минута Санчо изведе Таймън, който шутира фронтално от границата на наказателното поле, само че над напречната греда. Малко по-късно резервата Брирътън се озова очи в очи с Шейтанов, само че стреля в навън.

Снимка 323553
Източник:

В 77-ата минута още веднъж Иван Тилев извърши безупречно директен свободен удар, само че малко не му доближи да откри далечния ъгъл на вратата на гостите. В заключителните минути на мача България се хвърли в офанзива, само че удар с глава на Калоян Кръстев мина над вратата.

БЪЛГАРИЯ (U19) - АНГЛИЯ (U19) 0:1

0:1 Джейдън Санчо 11

Стартови сформира:

България (4-3-3): 1. Шейтанов, 2. Христов, 3. Томбак, 5. Бастунов, 10. Тилев, 11. Кабов (46-Тони Иванов), 14. Янков (46- Илия Груев), 16. Турицов (74-Кирил Николов), 17. Костадинов, 19. С. Иванов, 9. Кръстев

Ст. треньор: Ангел Стойков

Англия (4-2-3-1): 13. Балкомб, 2. Джеймс, 6. Чалоба, 9. Нкетиа (58-Брирътън), 10. Ембълтън (58-Уилък), 11. Санчо, 12. Стърлинг, 14. Маунт, 18. Таймън, 19. Таверниър (70-Адениран), 20. Фийни

Ст. треньор: Пол Симпсън