България U18 и Румъния U18 завършиха 1:1 във втората приятелска

...

Юношите до 18 години завършиха наравно с Румъния в контрола

България U18 и Румъния U18 приключиха 1:1 във втората другарска среща сред двата тима въз основата в Буфтя.

Старши треньорът Тодор Симов заложи на напълно нова стартова единайсеторка за разлика от последната инспекция сред двете селекции, изиграна в събота, 8 юни.

Срещата стартира на много високо движение, а първата сериозна заплаха бе в интерес на домакините, които откриха в 4 минута.

Въпреки изключителната горещина в Буфтя, нашите момчета направиха всичко допустимо да върнат попадението, само че до края на първото полувреме това не се случи. Втората част стартира с няколко промени в нашия състав, което незабавно даде резултат.

Току що влезлият Преслав Бачев съумя да изравни в 48-ата минута след хубава офанзива на българския тим и майсторско осъществяване на нападателя. Това попадение даде криле на нашите момчета, като превъзходството на тима продължи до самия завършек на срещата.

Въпреки разкрилите се благоприятни условия за още попадения обаче, срещата приключи 1:1.