България спечели с 3:0 първото си домакинство от Лигата на

...

България демонстрира характер и започна ударно Лигата на нациите

България завоюва с 3:0 първото си домакинство от Лигата на нациите против Иран, като играчите на Николай Желязков демонстрираха същински темперамент, макар по-младия състав.

В първия гейм „ лъвовете “ взеха рано самодейността и не изпуснаха преднината си до края за 25:19.

През втората част бе много по-оспорвано и даже иранците водеха в резултата при 20:23, само че по-късно пристигна серия от 5 следващи този за нашите.

Драмата едвам не завърши рано в третия гейм, само че сърцатата игра на Иран изпрати мача оттатък общоприетите точки. Един чалендж удължи мача с малко, само че Гоцев се потвърди като водач с блокадата си и мачът завърши при 26:24.

Това е първа победа за България в шампионата и общо пета точка след първите пет мача.

Сред останалите резултати от през днешния ден Словения 0:3 Нидерландия, Аржентина 1:3 Япония и Австралия 1:3 Канада.
Източник: fakti.bg