България спечели първия си мач в по-горната група в световното

...

България би в първия си мач в горната ръгби група

България завоюва първия си мач в по-горната група в международното ръгби. Нашите надделяха с 23-14 като посетител.
Българите излязоха на терена на стадион „ Хибърниънс “ в град Паола без няколко основни фигури в състава, в това число титулярния капитан Петър Николов и Ивайло Иванов. Националите обаче не се тормозиха и още на почивката водеха с 16-0. Центърът Смилко Дебренлиев вкара три наказателни удара за 9:0. България остана с човек по-малко за 10 минути поради наказване на Светльо Одаджийски, само че пък осъществя есе посредством Илия Димитров. После Дебренлиев повиши на 16-0.

Второто полувреме стартира с напън на Малта, само че нашите още веднъж направиха есе, този път посредством Кристиян Павлов. Дебренлиев не сгреши при добвката за 23-0. В 55 минута малтийците обаче наказаха неточност на българите. Домакините направиха цялостно есе, с цел да понижат на 23-7.После Смилко Дебренлиев беше заменен поради контузия и брат му Костадин пропусна две благоприятни условия за точки. Малта означи втори есе в добавеното време, само че това не беше задоволително за поврат.Следващият мач на България е на 5 ноември в София. Тогава националите одобряват израел.
Източник: flashnews.bg