България спечели медали и при жените, и при мъжете на

...

Българите спечелиха сребро и бронз на европейското по стрийт футбол

България завоюва медали и при дамите, и при мъжете на европейското състезание по стрийт футбол. С това страната стана единствената с сходно достижение на шампионата в немския град Прора.

Мъжкият състав приключи втори, откакто загуби с 1:2 след златен гол финала против Испания. Женският тим завоюва бронзовите медали.

В мъжкия шампионат България (със състав Асен Станков, Славчо Здравков, Димитър Митев и Владислав Радославов) приключи отпред в груповата фаза след изиграването на 13 срещи против всички останали участници. Съставът реализира 10 победи, записа тъждество и две загуби. В четвъртфинала българите надиграха Унгария, а в полуфинала - Словакия.

Женският тим България победи с 1:0 домакина Германия в разногласието за бронза. В полуфинала българките изгубиха от бъдещия първенец Косово, който изрично превъзхождаше всички останали в шампионата. Второто място зае Словакия.

В българския състав има три някогашни футболистки на " Академик " (София) - Кристина Александрова, Мартина Костелянчик и Албена Тончева. Четвъртата състезателка е капитанката на националния отбор по стрийт футбол от 2015 година Михаела Първанова.
Източник: dnevnik.bg