България ще направи всичко възможно Нидерландия да ни подкрепи при

...
България ще направи всичко възможно Нидерландия да ни подкрепи при
Коментари Харесай

България ще направи всичко възможно Нидерландия да ни подкрепи в Шенген

България ще направи всичко допустимо Нидерландия да ни поддържа при гласуването на 9 декември за участието ни в Шенген , часове откакто Европейска комисия още веднъж уточни готовността на България и Румъния да се причислят. Това се разра на брифинга на зам.-министъра и представител на Министерство на външните работи Костадин Коджабашев.

Русия

По думите му не е демонстрация на добър звук да се разясняват решенията на Народното събрание ни от представители на непозната страна. " По отношение на вчерашното изказване на Захарова , мога да отбележа, че то изцяло се вписва в пропагандната реторика на Руската федерация, и в този смисъл не съставлява безусловно никаква изненада със своите послания ", съобщи той на среща с медиите.   Вчера тя сподели на брифинг, че " Русия преглежда решението на България да даде военна помощ на Украйна като следващ вражески акт, който ще докара до по-нататъшно утежняване на двустранните връзки ".

Войната

Днес Костадин Коджабашев изрази решителност и съобщи, че позицията на България във връзка с спора в Украйна остава в поддръжка на Украйна. Кой е агресор и кой е жертва в тази война е несъмнено, посочи той.

Коджабашев напомни още, че България неведнъж е взела участие в апелите Москва да приключи непредизвиканата си война, да изтегли войските и въоръжените си отвън държавно приетите граници на Украйна.

Инцидентът с граничния служител на реда

На брифинга през днешния ден бе коментирано и съдействието с турската страна за . Говорителят на Външно Костадин Коджабашев уточни, че посланикът на страната у нас Айлин Секизкьок е оказала цялостно подпомагане и е изразила подготвеност за взаимна комисия, която да работи по случая.

Миграционният напън по българо-турската граница е невиждан тази година, като за съпоставяне през 2015 година опитите и влизанията у нас са 90 000, а опитите тази година - 140 000, стана ясно още на брифинга.

Българските клубове в РСМ

Със сигурност българските клубове в Република Северна Македония ще бъдат затворени, откакто бъде обнародван Законът за фондациите и сдруженията в Държавен вестник. Това съобщи зам.-министър Костадин Коджабашев пред медии. Намерението на държавното управление в Северна Македония да изпрати закона до Венецианската комисия България възприема несериозно, доколкото такива текстове се пращат на равнище проектозакон, а мненията на Комисията са целесъобразни, бе казано през днешния ден на брифинга.
Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР