България разполага с изключително силен екип и съм убеден, че

...
България разполага с изключително силен екип и съм убеден, че
Коментари Харесай

Мартин Грийн разкри голямата полза за България от „Евровизия“: Ефектът ще бъде дългосрочен

„ България разполага с извънредно мощен екип и съм уверен, че ни чака нещо в действителност особено “ – с тези думи шефът на „ Евровизия “ Мартин Грийн разяснява пред американското издание Variety идното домакинство на състезанието в България, оповестява bTV.

България за първи път ще бъде хазаин на „ Евровизия “

 

Според Мартин Грийн фактът, че „ Евровизия “ в никакъв случай до момента не е провеждала свое издание в България, трансформира идното събитие в още по-значим миг за страната.

„ Вероятно доста от нашите фенове в никакъв случай не са посещавали България. Сега те ще имат опция да научат повече за страната, за хората и за културата ѝ.

Това има дълготраен позитивен резултат – както за туризма, по този начин и за интернационалния облик на страната. Именно в това е силата на сходни международни събития “, акцентира Грийн.

Канада може да направи исторически дебют на сцената на състезанието

 

Директорът на „ Евровизия “ разкри и една от най-големите вести, свързани със идващото издание на музикалния конгрес. Европейският съюз за радио и телевизия (EBU) към този момент е приел Канадската радиотелевизионна корпорация (CBC) като пълновръстен член на организацията.

Това значи, че Канада към този момент извършва нужните условия за присъединяване в „ Евровизия “. Както EBU, по този начин и CBC са удостоверили желанието страната да направи своя дебют на сцената на състезанието, който ще се организира в България.

Ново разширение на формата и световно развиване

 

По думите на Грийн присъединението на Канада съставлява историческа стъпка и още един знак, че „ Евровизия “ продължава да се развива като световен музикален формат.

Той добави, че всяка година участващите страни би трябвало да потвърдят своето присъединяване до септември. Причините някоя страна да се отдръпна могат да бъдат разнообразни – от потребност от краткотрайно спиране до вътрешни организационни провокации. Окончателният лист с участниците обичайно се показва през октомври.

Очакват се още повече участници в идващото издание

 

„ Миналата година имахме 35 страни. Очаквам следващата година да са още повече. Всички виждат, че това е фантастично шоу и вратите ни остават отворени. Целта на „ Евровизия “ е да сплотява света и се радваме, че Канада се причислява към нас. Ще бъдем тук още доста, доста години “, съобщи Мартин Грийн.

Още вести четете в: Бизнес, България, Живот За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР