България предоставя безвъзмездно 2000 каски и 2000 бронежилетки за индивидуална

...
България предоставя безвъзмездно 2000 каски и 2000 бронежилетки за индивидуална
Коментари Харесай

България праща на Украйна 2000 каски и 2000 бронежилетки за индивидуална защита

България дава безплатно 2000 каски и 2000 бронежилетки за самостоятелна отбрана на популацията на Украйна.

Това разгласи представителят на кабинета Лена Бориславова след държавното съвещание. Тя добави, че ще има и решение на Министерския съвет за разпределяне на финансова помощ на Украйна.

Подкрепата идва след дълги разногласия и съмнения би трябвало ли България да изпраща военна помощ за нападната страна.

Президентът Румен Радев наскоро разгласи, че е добре България да изпрати каски и бронежилетки - само че единствено за цивилни жители, и на първо място за българското население в Украйна.

Българска социалистическа партия и " Възраждане " са двете парламентарни партии, които изрично се афишират против всякаква военна поддръжка за Украйна, тъй като това ще да ни замеси във войната.
Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР