България победи с 2:0 като гост Молдова в първата си

...

България U21 победи Молдова в евроквалификация

България победи с 2:0 като посетител Молдова в първата си среща от група Е на Европейските квалификации за младежи до 21 години. През втората част за състава воден от Александър Димитров се разписаха Мартин Минчев и Митко Митков. Още в 3-ата минута пред Илия Груев насочи добър удар, който мина настрана от вратата. В 9-ата минута Молдова отговори уместно, откакто Мотипан стреля от далечна отдалеченост, а топката срещна напречната греда зад Светослав Вуцов. В 18-ата минута още веднъж Груев заплаши вратата на домакините, само че без триумф. В 29-ата минута противен рикошет затрудни оптимално Вуцов, който съумя да избие в корнер. До края на полувремето до смяна в резултата не се стигна. След почивката България наложи превес. В 52-ата минута Мартин Минчев съумя да открие резултата. Играчът на Спарта Прага беше най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер и прецизен свършек с глава. Резервата Митко Митков постави точка на разногласието в 75-ата минута. Футболистът на ЦСКА се разписа непосредствено от директен свободен удар. Той нанесе мощен удар с левия крайник, който хвана неопитен Смаленеа и спря в мрежата. В заключителните минути на срещата и двата отбора потърсиха нов гол, само че в последна сметка до смяна не се стигна. Молдова: Смаленеа – Галу, Йесанаку, Йову, Стефан, Ослпов, Пушкаш, Гурулеа, Мотипан – Акхала, Постолаки България: Вуцов – Дичев, Х. Петров, С. Петров, В. Попов – Груев, Бауренски – Шопов – Минчев, Николов, Тонев
Източник: dnesplus.bg