България победи Франция с 3:0 (25:20, 25:20, 26:24) и се

...

България U18 се класира за европейското по волейбол

България победи Франция с 3:0 (25:20, 25:20, 26:24) и се класира за финалите на европейското състезание по волейбол за юноши до 18 години.

Възпитаниците на Николай Иванов приключиха с три победи в квалификационна група " Е " в София и с цялостен актив от 9 точки оглавиха крайното класиране, с което си осигуриха визи за шампионата на Стария континент в Чехия и Словакия през април.

В решаващия мач за първото място Франция стартира по-добре и водеше с 16:13 точки при второто техническо спиране, само че домакините взеха 10 от идващите 11 разигравания по пътя си към триумфа в първия гейм.

Във втората част българите водеха от самото начало и справедливо удвоиха преднината си.

Третият гейм беше най-оспорван, като французите дръпнаха с 9:4, само че последователно " лъвовете " изравниха при 11:11 и дуелът продължи точка за точка. В края момчетата на Иванов съумяха да измъкнат триумфа при втория си мачбол.

Денис Карягин приключи със 17 точки за " трикольорите ", а 16 точки добави Самуил Вълчинов.

За Франция с 11 точки най-резултатен беше Матео Лапиер.
Източник: btvnovinite.bg