България победи Чехия с 3-2 (25:10, 23:25, 18:25, 26:24, 15:11)

...

Бихме Чехия в луд петсетов мач от Евроволей

България победи Чехия с 3-2 (25:10, 23:25, 18:25, 26:24, 15:11) във втората си среща от груповата фаза на Европейското състезание по волейбол.

Българите бяха доста по-добри от противника през първата част, като изключително ефикасни бяхме на блок - 7:1 точки.

Чехите излязоха преобразени във втория гейм поради промяната на разпределителя си, а това докара до по-висока успеваемост в офанзива. Домакините поддържаха разлика от точка-две от началото, с цел да се стигне до тъждество 22:22. И тогава обаче българите не съумяха да се преборят и изгубиха частта с 23:25.

В третия гейм разликата стана пет точки в изгода на чехите при 10:5, а към края на частта набъбна до седем. Победата в гейма изглеждаше неизбежна и домакините я реализираха с 25:18.

При пет точки преднина за противника в четвъртия гейм нашите стигнаха до тъждество при 24:24, след което съумяха да се преборят за триумф в гейма с 26:24.

Решителната последна част стартира с задатък за чехите, само че българите бързо прекършиха стремежа им и при 4:3 взеха самодейността. Преднината ни стигна до 4 точки и въпреки домакините да я понижиха до края, България взе мача с 15:11.

В първата си среща на Евроволей нашите победиха Черна гора с 3:0 (25:22, 25:17, 27:25).
Източник: marica.bg