България остана без отличие във финалите от последния ден на

...

България остана без медал в последния ден на Световната купа по спортна гимнастика в Осиек

България остана без отличие във финалите от последния ден на Световната купа по спортна гимнастика в Осиек, Хърватия.

Днес страната ни бе показана от Еди Пенев и Божидар Златанов, които обаче се подредиха надлежно 5-и и 6-и във финала на прескок.

, получи междинна оценка за двата си опита от 14.100, до момента в който осъществяванията на Златанов бяха оценени приблизително на 13.933 пункта.

Победител в конкуренцията на уреда пък стана арменецът Артур Давтян с резултат от 15.033 точки. Давтян има бронзов орден от олимпийски игри, както и златен от европейски и международни шампионати точно на прескок.

В програмата за през днешния ден предстоят още финалите на земя при дамите, както и на халки и висилка при мъжете, в които обаче няма да имаме българско присъединяване.

Така, родните гимнастици си потеглят от Осиек с един единствен орден, а точно споменатато злато на Еди Пенев във финала на земя.