България надделя над Литва с 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) и

...

България с първа победа на Световното по хокей на лед за жени

България надви над Литва с 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) и реализира първа победа в дивизия 3 на Световното състезание по хокей на лед за дами в София.

Момичетата на Красимир Монов имаха предимство в срещата от втория кръг на конкуренцията в Зимния замък и справедливо завоюваха.

Анастасия Серсионова даде задатък на литовките в 28:21 минута на мача, само че три минути и половина по-късно Тина Лисичкова изравни.

Лисичкова донесе успеха с втория си гол в мача 3:17 минути преди края.

Българките можеха да запишат и по-убедителен триумф, само че вратарката на противника Емили Симонсен направи впечатляващите 43 спасявания.

В идващия си мач възпитаничките на Монов срещат Румъния, който е водач в класирането с 5 точки.

Литва, Белгия, България и Южна Африка имат по 3 точки, а Хонконг е финален с 1 точка. Снимка: Бончук Андонов