България може да се присъедини към валутния механизъм ERM II

...
България може да се присъедини към валутния механизъм ERM II
Коментари Харесай

Чакалнята на еврото очаква България в средата на 2020 г.

България може да се причисли към валутния механизъм ERM II (т.нар. чакалня на еврозоната) доникъде на 2020 година Това предвижда пред БНР ръководителят на Европейския съвет по банково преструктуриране Елке Кьоних.
Кьоних чака страната ни да се причисли към чакалнята на еврото през първото или второто тримесечие на идната година.
" Трябва да забележим на какъв стадий е осъществяването на критериите, с цел да може Европейската централна банка да даде зелена светлина. Мисля че все още упованието е в първото или второто тримесечие на идната година. Нека изчакаме, с цел да забележим ", изясни тя.
Самата Кьоних следи процеса по присъединението ни към чакалнята на еврозоната, защото дружно с него ще влезем в тясно съдействие в банковия съюз.
Какви други стъпки са нужни по пътя на България към еврото,  прочетете в Expert.bg .
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР