Селекционерът на Уелс стартира да прави редица смени.
Димо Кръстев се появява на терена вместо Илия Груев.
75′
Станислав Шопов се появява в игра за България, той заменя Филип Кръстев.
72′
ГОЛ ЗА УЕЛС! 0:4! Вейл! Представянето на българската защита в отбрана искрено бе под всякаква рецензия. С четвъртата си офанзива Уелс осъществя и същия брой попадения. Джак Вейл се намърда сред двамата ни бранители Петрови и с глава насочи неспасяемо в мрежата на сломения Вуцов.
60′  Снимка 545636
Източник:
59′
Капитанът Владимир Николов бива сменен от Димитър Тонев.
58′
Асен Дончев се появява в игра, като ще размени бранителя на Черно море Виктор Попов.
56′
ДВОЕН УДАР ! В 58-ата минута България имаше преференциален късмет да върне най-малко един гол, откакто косоварският арбитър отсъди двоен фаул, вътре в наказателното поле на Уелс. Мартин Петков насочи задоволително мощен шут, който мина под стената, само че попадна право в тялото на " замръзналия " Бардън.
54′
Първо публично предизвестие в мача, картонът вижда Джоунс .
 Снимка 545638
Източник:
49′
ГОЛ ЗА УЕЛС! 0:3! Вейл! Наглед окуражени за поврат, българските момчета напълно посърнаха в 49-ата минута, когато инкасирахме трети гол в мрежата ни. Джоузеф Адамс матира цялата ни защита с разсичащ извеждащ пас за Вейл. Нападателят на Блекбърн чукна около пробвалия да го пресече Вуцов и на празна врата повиши до 0:3.
 Снимка 545639
Източник:
47′
Мартин Минчев напуща терена, с цел да бъде сменен от вкаралия на Молдова - Митко Митков.
45′
ИГРАТА съдебна експертиза ПОДНОВЯВА!

45′
ПОЧИВКА!
43′  Снимка 545624
Източник:
41′
ГОЛ ЗА УЕЛС! 0:2! Дейвис! Нелогичният процес на срещата се затвърди с втори гол за Уелс в 41-ата минута. Отбраната ни проспа центриране от фаул, Християн Петров изпусна своя човек, а момент по-късно Уилям Сас-Дейвис прониза от близко с глава Вуцов за 0:2.
37′
На гостите им пристигна самочувствието след късметлийския гол и в 37-ата минута можеха да удвоят своята преднина. Островитяните проведоха добра акция по фланга, която приключи с диагонален удар на Джоузеф Адамс. Този път Вуцов внимаваше и избави рутинно.
35′  Снимка 545622
Източник:
26′
ГОЛ ЗА УЕЛС! Бележи Джак Вейл! Студен душ обля българската селекция в 26-ата минута, когато наша неточност " подари " попадение на " драконите ". От привидно безобидна обстановка, Светослав Вуцов не се разбра с сътрудника си Християн Петров. Малкият наследник на Вили Вуцов се забави с това да улови кълбото, а притичалият Джак Вейл му го лиши и с лекост осъществя в опразнената врата.
24′
КРЪСТЕВ! Уникален малшанс съпътстваше " трикольорите " в 24-ата минута, когато всички на стадион " Славия " чакаха към този момент да поведем с 1:0. Владимир Николов показва отличен взор върху играта и с доста тъничък пас " набута " на стрелкова позиция Филип Кръстев. Големият ни гений замахна технично и насочи мощен изстрел преодолял съперниковия вратар, само че не и хвърлилия се на шпагат пред голлинията Уилям Сас-Дейвис.
18′
Мартин Минчев получи отличен пас от съотборник, само че финалното му допиране не беше от нужното равнище и се провали в устрема си да насочи удар.
8′
Домакинският напън на нашите момчета продължи с нова добра композиция през средата, където този път Мартин Петков получи пространство за отправянето на удар. За жал Бардън още веднъж направи уверено избавяне.
5′
КРЪСТЕВ! Българският отговор беше сладкодумен и пред Филип Кръстев се откри първата голова опция в мача. Халфът на Камбур пое през центъра, след което стреля мощно по земя. Даниел Бардън въпреки всичко се намеси уверено и отрази по приказен метод.
 Снимка 545622
Източник:
3′
" Драконите " пробваха да вземат страха на нашите момчета с лек напън, който бе белязан и от няколко корнера пред вратата на Вуцов. Нито един от тях обаче не тормози нашия млад пазач.
1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
 Снимка 545621
Източник:
Състав 12. Светослав Вуцов 1 Даниел Бардън 6. Виктор Попов 3. Едуард Джоунс 20. Симеон Петров 4. Уилиям Сас-Дейвис 4. Християн Петров 5. Морган Бойс – капитан 16. Мартин Дичев 2. Финли Стивънс 14. Филип Кръстев 11. Джоузеф Адамс 5. Йоан Бауренски 6. Даниел Уилямс 8. Илия Груев 8. Сам Боуен 9. Мартин Петков 14. Самюел Пиърсън 10. Владимир Николов – капитан 9. Джак Вейл 17. Мартин Минчев 10. Рийс Хюз Треньор Александър Димитров Пол Бодин Резерви 1 Виктор Николов 12. Нейтън Шепърд 2. Асен Дончев 7. Ниал Хъгинс 7. Станислав Шопов 15. Елиът Торп 11. Димитър Тонев 16. Райън Астли 13. Димо Кръстев 17. Бен Уилиямс-Маргетсън 18. Мартин Сораков 18. Кийрън Евънс 19. Митко Митков 19. Кийнън Патърн 21. Марин Петков 20. Исаак Дейвис 22. Патрик-Габриел Галчев
Младежкият народен тим по футбол ще изиграе втория си мач от програмата на европейските квалификации. Момчетата на Александър Димитров одобряват на стадион " Славия " коравият отбор на Уелс.

" Трикольорите " стартираха акцията си по сполучлив метод, откакто надделяха Молдова с 2:0 преди няколко дни в Кишинев. " Лъвчетата " ни се намират в отлична форма като имат четири победи в последните си пет публични мача.
 Ивет Горанова пожела триумф на младежкия ни народен тим

Преди мача с Уелс

Срещу Уелс също ни върви като в шест дуела сред двете гарнитури, българските победи са две, триумфите за " драконите " са едвам един, а равенствата три, при голова разлика 7:6.

Уелс изигра първия си мач от квалификациите още при започване на юни, когато направи нулево тъждество с Молдова. Островитяните са твърд тим, само че сигурно отстъпват като класа на България. Ако родните гении подходят с оптималната централизация, е разумно да чакаме втора победа.
 Засилени ограничения против COVID-19 при младежите поради позитивни проби на противника