България измъкна 0:0 срещу домакина Испания в мач от първия

...

Юношите до 19 години тръгнаха с престижно равенство срещу Испания

България измъкна 0:0 против домакина Испания в мач от първия кръг в група 6 на елитния кръг от Европейските квалификации по футбол за юноши до 19 години.
Двубоят се игра на стадион "Гийермо Амор " в Бенидорм, където момчетата на Ангел Стойков бяха принудени главно да се бранят, само че с дисциплинирана игра съумяха да спрат противника.

Вратарят Димитър Шейтанов направи половин дузина спасявания, а испанците извършиха 13 корнера и насочиха общо 25 изстрела, само че множеството бяха неточни.

Най-близо до попадение за иберийците бяха Хуан Берокал още във втората минута и Серхио Гомес малко преди края.

"Трикольорите " насочиха единствено един удар в средата. В 14-ата минута Иван Тилев центрира от корнер и Калоян Кръстев засече, само че край задачата.

България ще играе след три дни втория си мач в групата против отбора на Франция, който по-рано през днешния ден навакса закъснение от 0:2 и обърна Белгия с 3:2 след три безответни гола в последните 10 минути.

Съставът на България в мача против Испания: Димитър Шейтанов, Ертан Томбак, Петко Христов, Андреа Христов, Борислав Вакадинов, Станилав Иванов (59-Тони Иванов), Емил Янчев, Димитър Костадинов (90-Стефан Гаврилов), Атанас Кабов (78-Архан Исуф), Иван Тилев, Калоян Кръстев