Борисов: България има нужда от работещи институции и проевропейско управление
България има потребност от предвидимост, работещи институции и ясно проевропейско ръководство. Това е декларирал на среща с посланици на страните от Европейския съюз водачът на ГЕРБ Бойко Борисов. За срещата той заяви с пост във фейсбук.
Ето какво осведоми той в обществената мрежа:
" Политическата конюнктура в страната след парламентарните избори и главните проблеми и цели пред страната ни бяха тематиките на днешната ми среща с посланиците на страните от Европейския съюз у нас. Благодаря за семейството на срещата на посланика на Република Кипър Н. Пр. Хараламбос Кафкаридис, чиято страна е ротационен ръководител на Съвета на Европейски Съюз.
По време на срещата подчертах, че България има потребност от предвидимост, работещи институции и ясно проевропейско ръководство, което да подсигурява ускорено икономическо развиване, сигурност и отбрана на националния интерес. Поставих акцент върху значимостта на дейното партньорство с европейските институции и стратегическите съдружници на България.
В хода на диалога дискутирахме и по тематики, свързани с Еврозоната, енергийната сигурност, поддръжката за Украйна и следствията за Европа в подтекста на войната в Иран.
Пред европейските посланици подсигурявах, че ГЕРБ ще води градивен политически разговор с останалите партии в Народното събрание. Ще работим за институционалната резистентност и за намирането на гаранции за икономическото развиване на България. ГЕРБ ще продължи да работи и абсолютно за гарантирането на евроатлантическата ориентировка на страната, финансовата непоклатимост и възобновяване на доверието в държавността ".
По-рано днес Томислав Дончев, Рая Назарян и Йорданка Фандъкова отидоха в президентството за консултация с президента Илияна Йотова. По време на диалога те регистрираха, че желаят консолидация на бюджета и подчертаха, че ще продължат да работят по главните си цели: промишленост, стопанска система, обучение, просвета и технологии.
Ето какво осведоми той в обществената мрежа:
" Политическата конюнктура в страната след парламентарните избори и главните проблеми и цели пред страната ни бяха тематиките на днешната ми среща с посланиците на страните от Европейския съюз у нас. Благодаря за семейството на срещата на посланика на Република Кипър Н. Пр. Хараламбос Кафкаридис, чиято страна е ротационен ръководител на Съвета на Европейски Съюз.
По време на срещата подчертах, че България има потребност от предвидимост, работещи институции и ясно проевропейско ръководство, което да подсигурява ускорено икономическо развиване, сигурност и отбрана на националния интерес. Поставих акцент върху значимостта на дейното партньорство с европейските институции и стратегическите съдружници на България.
В хода на диалога дискутирахме и по тематики, свързани с Еврозоната, енергийната сигурност, поддръжката за Украйна и следствията за Европа в подтекста на войната в Иран.
Пред европейските посланици подсигурявах, че ГЕРБ ще води градивен политически разговор с останалите партии в Народното събрание. Ще работим за институционалната резистентност и за намирането на гаранции за икономическото развиване на България. ГЕРБ ще продължи да работи и абсолютно за гарантирането на евроатлантическата ориентировка на страната, финансовата непоклатимост и възобновяване на доверието в държавността ".
По-рано днес Томислав Дончев, Рая Назарян и Йорданка Фандъкова отидоха в президентството за консултация с президента Илияна Йотова. По време на диалога те регистрираха, че желаят консолидация на бюджета и подчертаха, че ще продължат да работят по главните си цели: промишленост, стопанска система, обучение, просвета и технологии.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




