България и Унгария играят при 1:1 в квалификация от група

...

НА ЖИВО: България - Унгария 1:1, лъвовете с 10 човека

България и Унгария играят при 1:1 в подготовка от група G за UEFA EURO 2024. Мартин Адам откри резултата за унгарците в 10-ата минута. Спас Делев изравни в 24-ата минута. В 36-ата пък с втори жълт картон теренът напусна бранителят Валентин Антов.

В първата минута капитанът на Унгария - Доминик Собослай, получи пай пас при заобиколен свободен удар от Адам Наги и опита удар от съществено разстояние, но много неопределено. Унгарците продължиха с високата си преса по отношение на нашия състав, който се беше прибрал в личната си половина в началните минути от дуела.

В третата пък " маджарите " комбинираха бързо отляво, а Калъм Стайлс стреля от доста дребен ъгъл и прати топката настрана от вратата на Наумов. Натискът на унгарците продължи със същия ритъм, а Атила Салай достави центриране отляво към Мартин Адам, а брадатият №9 на противника стреля с глава, но неопределено.

В десетата минута на срещата Унгария поведе в резултата. Това се случи, откакто гостите получиха фал отдясно, а зад топката застана Доминик Собослай. Суперзвездата на Ливърпул центрира мощно пред вратаря Наумов, където Адам с глава от близко простреля стража на " лъвовете " - 1:0 за Унгария.

След 20 минути игра пристигна първата опция за родния народен отбор. Филип Кръстев извеед отлчино Кирил Десподов след неточност при изнасянето от унгарците, но някогашният футболист на Лудогорец се засуети доста съществено и защитник на унгарците изтласка родния капитан.

България съумя да изравни резултата в 24-ата минута на мача. Тогава Филип Кръстев проби през центъра и видя вдясно Кирил Десподов. Този път родният капитан работи по-добре и подаде по земя към Спас Делев. Нападателят финтира Собослай и стреля, след което с рикошет топката влетя в унгарската врата - 1:1.

Девет минути преди края на първото полувреме Валентин Антов направи нарушаване в средата на терена против Мартин Адам и това беше задоволително на полския рефер да изгони бранителя на " трикольорите ". Само две по-късно родните футболисти сбъркаха извънредно досадно при изнасянето на топката, а Ендре Ботка открадна пред наказателното поле на Наумов. Илия Груев работи уверено и фаулира играча на Унгария, който се строполи на терена, а Груев беше изпъден с пряк червен картон.

След съвсем 3 минути преразглеждане реферът от Полша видя ВАР и даде жълт картон на Ботка за симулация и анулира червени картон на футболиста на Лийдс Юнайтед.

LIVE / България - Унгария 1:1

0:1 Адам (10), 1:1 Делев (24)

България: 1. Даниел Наумов, 2. Виктор Попов, 4. Илия Груев, 5. Алекс Петков, 6. Валентин Антов, 9. Спас Делев, 11. Кирил Десподов /к/, 14. Антон Недялков, 18. Ивайло Чочев, 20. Филип Кръстев, 21. Мартин Минчев

Селекционер: Илиан Илиев

Унгария: 1. Денеш Дибуш, 2. Адам Ланг, 4. Атила Салай, 7. Лоик Него, 8. Адам Наги, 9. Мартин Адам, 10. Доминик Собослай /к/, 11. Милош Керкес, 17. Калъм Стайлс, 21. Ендре Ботка, 23. Кевин Шобот

Селекционер: Марко Роси