България и Сингапур имат потенциал да обединят усилия за съвместни

...
България и Сингапур имат потенциал да обединят усилия за съвместни
Коментари Харесай

Президентът Радев в Сингапур: Имаме потенциал за партньорства в научни изследвания

България и Сингапур имат капацитет да обединят старания за взаимни научноизследователски изследвания, с цел да развиват и създават взаимни артикули, които да разширят наличието на двете страни на разнообразни пазари по света. Това съобщи президентът Румен Радев при откриването на бизнес конгрес по време на визитата си в Сингапур.

В рамките на визитата президентът е придружаван от представители на българския бизнес от сферите на осведомителните и високите технологии, защитата, аутомотив бранша, инженеринга и други. В делегацията са и няколко български министри.

Форумът, в който вземат участие през днешния ден българските компании, се провежда от Сингапурската индустриална федерация (Singapore Manufacturing Federation SMF) - най-голямата национална организация в страната, която съставлява към 5 000 корпоративни членове, измежду които дребни и междинни предприятия и мултинационални компании.

В изявлението си президентът Румен Радев означи, че предпоставки за построяването на партньорства сред България и Сингапур са избрани сходства сред тях – като вложенията в развиването на човешкия капитал, образованието и нововъведенията, както и стратегическото географско разположение на двете страни. Заради централното си място в Югоизточна Азия Сингапур обезпечава елементарен достъп до целия Азиатско-Тихоокеански район.

„ През България минават значими енергийни и транспортни коридори, свързващи Азия и Европа. Затова имаме капацитет да се утвърдим като логистичен център “, съобщи президентът Радев и уточни, че Сингапур и България могат да си сътрудничат в региона на логистиката.

Президентът добави, че като пресечна географска точка България има интерес да развива и цифровата инфраструктура, както и центрове за предпазване, обработка и отбраната на осведомителни запаси. „ Сингапурската страна е натрупала сериозен опит в тази сфера и дружно с България може да си сътрудничим и да реализираме триумф, като отговорим на търсенето, тъй като информацията е " стоката ” на бъдещето “, съобщи президентът.

Президентът уточни, че евентуални сфери за партньорства са осведомителните технологии – бранш, в която работят доста добре квалифицирани български експерти, както и стартъп фирмите. Електрониката и роботиката, отбранителната промишлеността, туризма, аутомотив бранша, развиването на сателитна връзка също бяха обрисувани като перспективни за взаимно съдействие и вложения.

Българският държавен глава е на работно посещаване в Сингапур, като задачата на визитата е да подтиква развиването на двустранния разговор на най-високо политическо равнище, както и да насърчи партньорствата сред двете страни в сфери от съвместен интерес. Това е първата аудиенция на президентско равнище на български общественик в страната в последните 21 години. В първия ден от визитата си в Сингапур президентът посети и иновационния център на " Хюндай Мотор Груп " и прегледа индустриалната линия за електрически коли на компанията.
Източник: moreto.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР